Brafitting – czy to takie skomplikowane?

Brafitting to nic innego jak poprawne dobranie rozmiaru i typu biustonosza. Ty i twój biustonosz powinniście stanowić idealnie dopasowaną parę. Sprawdź czy tak jest.

Postanowiliśmy opisać najczęstsze błędy i przekuć je w praktyczne wskazówki. Będziemy też zachęcać Was do skorzystania z usług profesjonalnej brafitterki.

Zatem w pierwszej kolejności powinniśmy ustalić obwód. To absolutna podstawa. Jak zrobić to profesjonalnie? Obwód mierzymy tuż pod biustem, delikatnie się ściskając. Ważne, aby miarka znajdowała się na równym poziomie z przodu i z tyłu.  Jeśli używamy miarki krawieckiej – a to najprostsze rozwiązanie – od uzyskanego wyniku, odejmujemy trzy centymetry. Następnie zaniżamy wartość (jeśli trzeba) do najbliższego rozmiaru stanika. Jeżeli zatem uzyskamy wynik 81 cm, to w większości firm powinien nam odpowiadać rozmiar 75 a nie 80 cm!

Polecamy prosty sposób na sprawdzenie, czy aby na pewno obwód jest prawidłowy. Wykonajmy kilka skoków lub innych bardziej intensywnych ćwiczeń fizycznych, z rękami w górze i przekonajmy się czy pas biustonosza przemieścił się do góry. Nie powinien, w każdym razie 😉 Jeśli tak się stało, to znaczy, że korzystamy ze zbyt luźnych rozmiarów, czyli biustonosz nie spełnia swojej podstawowej funkcji.  Proponujemy następujący test: sprawdźcie jak układają się ramiączka. W zbyt ciasnym biustonoszu będą nienaturalnie od siebie oddalone, lub będą układać się w kształt odwróconej litery „v”. Jeśli obwód jest w sam raz, ramiączka powinny układać się mniej więcej równolegle wobec siebie, ewentualnie lekko nachylać, zbliżając do kształtu litery „v”.

Czas na miseczki i pomiar w biuście. Kwestia oczywista tylko pozornie. Dla kobiet o małym biuście zalecamy pomiar w delikatnym biustonoszu, w pozycji wyprostowanej. Dla kobiet o pełniejszych kształtach, pomiaru w biuście sugerujemy dokonywać w lekkim pochyleniu. Również powinnyśmy dokonywać tego pomiaru w biustonoszu najlepiej miękkim lub bardzo lekko usztywnionym.

Zakładając, że nie jest to działanie celowe, jeśli biust wychodzi poza miseczki, tworząc wybrzuszenia – zdecydowanie polecamy rozmiar w dół.  Jeśli tworzą się marszczenia na miseczkach – rozmiar w górę.  Jeśli złączenie biustonosza odstaje nam od ciała, to również znak i to wyraźny, że mamy dużo za dużą miseczkę.  Reasumując podobnie jak w wypadku fiszbin miseczki powinny po prostu przylegać do biustu. Słowo „przylegać” jest w wypadku brafittingu kluczowe. Dodalibyśmy ze swojej strony „przylegać harmonijnie”.  Miseczki nie powinny się marszczyć, tworzyć wybrzuszeń ani pustych przestrzeni.

Przyjrzyjmy bliżej się fiszbinom. Kiedy czujemy ucisk, oznacza to, że jesteśmy bliskie popełnienia jednego z najczęstszych błędów w tej branży;) Należy bez zastanowienia sięgnąć po większą miseczkę.  Zwracajcie uwagę na to w jaki sposób fiszbina jest wyprofilowana. Jej koniec powinien być skierowany prosto w stronę pachy. Wówczas na pewno nie będzie uciskać. Jeśli jest odgięta w drugą stronę – z czasem wszystko się może zdarzyć. Fiszbiny powinny przylegać płasko do ciała, okalać biust i być usytuowane u podstawy piersi. W żadnym wypadku nie powinny zachodzić na plecy.

Ostatnia, ale bynajmniej nie najmniej ważna składowa idealnie dobranego biustonosza to ramiączka. Uciskające ramiączka to sygnał zbyt luźnego obwodu. Ramiączka przejmują jego rolę. Obwód, jako że jest za luźny nie podtrzymuje konstrukcji. Teoretycznie można poluzować ramiączka, ale jeśli spowoduje to dalszą utratę podtrzymywania biustu to naprawdę nie ma innego wyjścia, jak tylko zmienić biustonosz na taki z węższym obwodem.

Prawidłowo wyregulowane ramiączka nie powinny dać się podciągnąć wyżej niż na około 4 palce nad ramię. Ból ramion sygnalizuje, że zbyt mocno je skróciliśmy. Kobiety z większym biustem powinny wybierać biustonosze z szerszymi ramiączkami. Z naszej kolekcji rekomendujemy modele Lara i Megi. Dla Pań mających mniejszy biust sugerujemy delikatne ramiączka jak na przykład w modelu Tia i Kylie. Dla Pań z klasycznym biustem, który potrzebuje jedynie ładnego wyprofilowania idealnie sprawdzi się Kristina.

Mnogość typów biustonoszy i producentów może przyprawić o ból głowy –mamy nadzieję, że stosując się do naszych rad – szybko i skutecznie znajdziesz swoją drugą, idealnie dopasowaną połówkę w świecie bieliznyJ Większość z nas wybór biustonosza sprowadza do kwestii czysto estetycznych (kolor, koronki, materiały) oraz dobiera biustonosz względem jego przeznaczenia czyli sportowy, elegancki, codzienny itd. Pamiętajmy jednak, że warto poświęcić chwilę na przeanalizowanie dopasowania bielizny do ciała, ponieważ będzie to miało znaczący efekt dla naszej sylwetki i zdrowia i oczywiście samopoczucia.  Jeśli zapominamy, że w ogóle mamy na sobie biustonosz to znaczy, że jest on doskonale dopasowany.

Życzymy jak najlepszych wyborów.