Blog

Brafitting – czy to takie skomplikowane?

Brafitting to nic innego jak poprawne dobranie rozmiaru i typu biustonosza. Ty i twój biustonosz powinniście stanowić idealnie dopasowaną parę. Sprawdź czy tak jest.

Postanowiliśmy opisać najczęstsze błędy i przekuć je w praktyczne wskazówki. Będziemy też zachęcać Was do skorzystania z usług profesjonalnej brafitterki.

Kobiety sukcesu czyli co one w sobie mają?

Rozejrzyjcie się dokoła?

Przewartościowanie ról społecznych spowodowało, że nikogo już nie dziwi obecność kobiet w wielkim korporacjach na najwyższych stanowiskach. Nikt nie patrzy ze zdziwieniem na sukcesy polskich artystek, podróżniczek, lekarek, reżyserek, aktorek czy Pań, które budują własne firmy lub kreują nowatorskie rozwiązania.

Wielu mądrych i doświadczonych artystów i ludzi biznesu (obojga płci) mówi wprost, że przedsiębiorstwa, które w sposób poważny nie angażują kobiet, mają mniejsze szanse na sukces ekonomiczny czy kreatywny.  W najlepszym przypadku rozwijają się wolniej. Nic dziwnego, ponieważ to właśnie odwaga i otwartość myślenia kobiet napędza współczesny rynek. Najlepszym tego dowodem są sukcesy Polek. Panowie możecie być z Nas dumni!

Co więcej, jak się okazuje mamy wiele przykładów na to, że prawdziwa kobieca przedsiębiorczość to nie kwestia wieku czy zawodowego doświadczenia.

Czyli co one w sobie mają?

Już piszemy 🙂 Od starożytności po dzień dzisiejszy możemy podziwiać kobiety sukcesu. Są inspiracją i obiektem analizy.  Mają supermoce? Coś nieodgadnionego co wymyka się rozumowi i psychologii?  Mamy do czynienia z magią?? Może zabrzmi to przyziemnie, ale …nic z tych rzeczy.

Pierwsza niby oczywista, ale warta podkreślenia cecha kobiet sukcesu to …PASJA. Lubią to co robią.  Po prostu. Kochają swoją pracę i dlatego odnoszą sukces. To jest ich największa i najsilniejsza motywacja, której nie da się obudzić w nikim i żadną metodą, jeśli to co robimy zwyczajnie nie jest naszą pasją.  Martyna Wojciechowska jest kobietą, którą do międzynarodowej sławy i niewątpliwego sukcesu przywiodła właśnie pasja. Obecnie 56 krajów wykupiło prawa do emisji programu „Kobieta na krańcu świata”.  O miłości do tego co robi i wytrwałości niech świadczy fakt, że Martyna aż sześć lat zabiegała o możliwość realizacji programu w Chinach. Skutecznie. Co ją napędzą? Nie skandale, czy chęć bycia gwiazdą – to właśnie pasja do prawdziwego dziennikarstwa i podróży.

Druga rzecz dotyczy doskonałości – a raczej jej braku, przynajmniej u naszych bohaterek. Brzmi jak paradoks? Być może choć paradoksem nie jest. Kobiety, które według powszechnej opinii osiągnęły w życiu sukces, zawsze podkreślały głęboką wiedzę i świadomość faktu, że doskonałości nie da się osiągnąć. Wręcz przestrzegają innych przed obsesją doskonałości. A co radzą w tym temacie? Wyznaczać cele i do nich dążyć, realizować zadania, dążyć do wielkich rzeczy, ale nie popadać w histerię i obsesję bycia doskonałym. Nikt nie jest, więc lepiej skupić się na ambitnym i ciekawym działaniu. Kasia Bonda nasza najpopularniejsza autorka kryminałów, kobieta nieoczywista i ciekawa, idzie jeszcze dalej: „Najbardziej motywuje mnie porażka” – mówi z pełnym przekonaniem. Uważa, że niepowodzenie pomaga spojrzeć na siebie z dystansem, uczy luzu i tego, że doskonałość to utopia.  Jej kolejna rada dla wszystkich Pań bez wyjątku, to nigdzie nie ruszać się bez czerwonej szminki. 

Trzecia, ważna cecha kobiet sukcesu to otwartość na ryzyko. Zachowawcza i ostrożna osoba raczej ma znikome szanse na zapisanie się w historii dowolnej dziedziny. Kobiety sukcesu nie podejmują łatwych decyzji. Wychodzą poza swoje strefy komfortu, opuszczają wygodne ramy postępowania. Poszukują rzeczy, które są dla nich trudnym wyzwaniem. Agnieszka Holland dotyka tematów wielowymiarowych i trudnych. Wiele ryzykuje ale odnosi efekt.   Dociera do głębokich, intelektualnych wniosków. Justyna Kowalczyk jedna z naszych najwybitniejszych sportsmanek, mimo licznych kontuzji i depresji dała nam ogrom radości i dumy. Ewa Chodakowska postanowiła pewnego dnia zmobilizować polki do regularnych ćwiczeń i zdrowego stylu życia …i zrobiła to. Założyła fan page i zaczęła realizować cel.

Wymienione kwestie  i przykłady mogą wydawać się oczywiste, ale dwie kolejne już niekoniecznie. Kobiety sukcesu wcale nie są, bo nie powinny być takie zabiegane jak z pozoru mogłoby się wydawać. Wiele z nich podkreśla, że nauczyło się dbać o siebie i rezerwować czas tylko dla siebie. Na własne przyjemności.  Na własne hobby, na własne „nicnierobienie”.  Dla rodziny. Wiedzą też, że sukces nie jest jednoznaczny, mierzalny i wykracza często poza to co materialne. Anja Rubik mówi: „Umiem się wyłączyć „  a Małgosia Kożuchowska niezmiennie w prawie każdym wywiadzie mówi o tym, aby zawsze mieć pokorę.

Kobiety sukcesu wyznaczają własne zasady i reguły. Potrafią przejąć kontrolę nad swoim życiem i karierą. Mają niezwykłe umiejętności tworzenia tak współgrających ze sobą reguł, że inni z przyjemnością się w nich odnajdują. Najważniejsze jest jednak to, że nasze superbohaterki wiedzą też kiedy odpuścić.  Krystyna Janda w wywiadzie zaznacza, że czuje niedosyt ale przeżyła życie bardzo owocnie.

Może to jest ta najgłębsza mądrość… Życzymy wielu inspiracji i niespożytej energii na wiosnę.

 

 

 

Matka i córka. Związek niemożliwy?

Bardzo nas  cieszy, że produkowana przez nas bielizna łączy gusta i pokolenia. Wśród naszych klientek jest coraz więcej nastolatek  jak również dojrzałych kobiet. Co ciekawe często wybierają tę samą bieliznę.

 

Krawiectwo XXL

Obserwując sklepy z odzieżą damską można odnieść wrażenie, że kobiety w rozmiarach większych niż 44 traktowane są przez producentów odzieży co najmniej specyficznie. Czy w ogóle spotkaliście się z firmą, gdzie podejście marki czy jej właścicieli do tęższych kobiet jest pozytywne i pełne zrozumienia?  My tak – ale o tym za chwilę. Nie macie wrażenia, że większość odzieży XXL jest po prostu brzydka? Jakby zaprojektowana niedbale? O co chodzi? Czyżby mimo zapewnień branża dyskryminowała kobiety, które nie noszą rozmiaru S? A może nikt nikogo nie dyskryminuje tylko szycie rozmiarów powyżej 44 jest kłopotliwe? A jeśli tak to dlaczego? Na przykładzie bielizny opowiemy jak to na prawdę wygląda i w czym tkwi problem.

Jak przeżyć ten magiczny czas i nie zwariować!

W prezencie – prócz uśmiechu i samych serdeczności – chcemy dać Wam kilka porad związanych z tym okresem i przywołać szczyptę przesądów świątecznych.  Najważniejsze, abyśmy w te święta nie czuli zmęczenia, przeciążenia obowiązkami,  tylko magię tego niezwykłego okresu.

Być trendy i być sobą ?

Być trendy i jednocześnie być sobą. Czy to możliwe?

Moda jak wiadomo jest zjawiskiem pociągającym, trudnym do ogarnięcia, nieprzewidywalnym.W tym sezonie wyraźnie wysyła do nas przekaz: będę różnorodna, więc będzie w czym wybierać.A my pokażemy Wam w skrócie jakie dodatki, kolory czy styl zapewnią bycie na czasie, a jednocześnie podpowiemy, jak za pomocą prostych technik wyglądać zjawiskowo, zachowując swój styl.

x
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera! :)
Wysłaliśmy wiadomość na podany adres e-mail, proszę potwierdź swój zapis klikając w link w treści jego wiadomości.

OK
x
Wszystko poszło pomyślnie, witamy w naszej bazie :)
Oto Twój 20 zł kupon rabatowy na naszą bieliznę nocną:
donnastart
OK